Yeni Dua Sözleri sayfalarını sizler için hazırladık, sitemizde bulunan yüzlerce Dua Sözleri beğendiklerinizi kopyalayarak facebook twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde internet sayfalarında kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz Dua Sözleri facebook ve twitter paylaş butonuna tıklayarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu sayfadaki sözlere ek olarak aklınıza gelen Dua Sözleri sözler var ise aşağıdaki yorum bölümünden kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.

Dua Sözleri

Facebook sözleri
Ekleyen : gamze Allahim rahmetinden bizide nasiplendir Allahim rahmetinden bizide nasiplendir
Allahim rahmetinden bizide nasiplendir
Facebook sözleri
Ekleyen : merve rabbim affedicisin affetmeyi seversin bizi de affet rabbim affedicisin affetmeyi seversin bizi de affet
rabbim affedicisin affetmeyi seversin bizi de affet
Facebook sözleri
Ekleyen : SAFİYE ALLAH,IM BİZE DÜNYA VE AHİRET SAADETİ  VER AMİN ALLAH,IM BİZE DÜNYA VE AHİRET SAADETİ  VER AMİN
ALLAH,IM BİZE DÜNYA VE AHİRET SAADETİ VER AMİN
Facebook sözleri
“Rabbimiz doğrusu sen kimi cehenneme koyarsan artık rüsva etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur.” ( Âli İmran- 192 ) “Rabbimiz doğrusu sen kimi cehenneme koyarsan artık rüsva etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur.” ( Âli İmran- 192 )
“Rabbimiz doğrusu sen kimi cehenneme koyarsan artık rüsva etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur.” ( Âli İmran- 192 )
Facebook sözleri
“Rabbimiz Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru.” ( Âli İmran -191 ) “Rabbimiz Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru.” ( Âli İmran -191 )
“Rabbimiz Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru.” ( Âli İmran -191 )
Facebook sözleri
“Ey Rabbimiz Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla ayaklarımızı (yo1undan) kaydıma kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl.” ( Â1i İmran-147 ) “Ey Rabbimiz Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla ayaklarımızı (yo1undan) kaydıma kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl.” ( Â1i İmran-147 )
“Ey Rabbimiz Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla ayaklarımızı (yo1undan) kaydıma kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl.” ( Â1i İmran-147 )
Facebook sözleri
“Rabbimiz İndirdiğine inandık ve Peygamber’e uyduk Şimdi bizi (birliğini ve peygamberlerini tasdik eden)şahitlerden yaz.” ( Âli İmran- 53 ) “Rabbimiz İndirdiğine inandık ve Peygamber’e uyduk Şimdi bizi (birliğini ve peygamberlerini tasdik eden)şahitlerden yaz.” ( Âli İmran- 53 )
“Rabbimiz İndirdiğine inandık ve Peygamber’e uyduk Şimdi bizi (birliğini ve peygamberlerini tasdik eden)şahitlerden yaz.” ( Âli İmran- 53 )
Facebook sözleri
“Ey Rabbimiz İman ettik öyleyse bizim günahlarımızı bağışla bizi ateş azabından koru.” ( Âli İmran -l6 ) “Ey Rabbimiz İman ettik öyleyse bizim günahlarımızı bağışla bizi ateş azabından koru.” ( Âli İmran -l6 )
“Ey Rabbimiz İman ettik öyleyse bizim günahlarımızı bağışla bizi ateş azabından koru.” ( Âli İmran -l6 )
Facebook sözleri
“Rabbimiz Gelmesinde şüphe edilmeyen bir günde insanları mutlaka toplayacak olan Sen’sin. Allah asla sözünden dönmez.” ( Âli İmran -9 ) “Rabbimiz Gelmesinde şüphe edilmeyen bir günde insanları mutlaka toplayacak olan Sen’sin. Allah asla sözünden dönmez.” ( Âli İmran -9 )
“Rabbimiz Gelmesinde şüphe edilmeyen bir günde insanları mutlaka toplayacak olan Sen’sin. Allah asla sözünden dönmez.” ( Âli İmran -9 )
Facebook sözleri
“Rabbimiz Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla. Eminiz ki lütfü en bol olan sensin.” (Âli İmran- “Rabbimiz Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla. Eminiz ki lütfü en bol olan sensin.” (Âli İmran-
“Rabbimiz Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla. Eminiz ki lütfü en bol olan sensin.” (Âli İmran-
Facebook sözleri
“Rabbimiz Bizim gücümüzün yetmediği işlerden bizi sorumlu tutma bizi affet bizi bağışla bize acı. Çünkü sen mevlamızsın. Kâfir kavimlere karşı bize yardım et.” ( Bakara- 286 ) “Rabbimiz Bizim gücümüzün yetmediği işlerden bizi sorumlu tutma bizi affet bizi bağışla bize acı. Çünkü sen mevlamızsın. Kâfir kavimlere karşı bize yardım et.” ( Bakara- 286 )
“Rabbimiz Bizim gücümüzün yetmediği işlerden bizi sorumlu tutma bizi affet bizi bağışla bize acı. Çünkü sen mevlamızsın. Kâfir kavimlere karşı bize yardım et.” ( Bakara- 286 )
Facebook sözleri
“Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya düşersek bizi hesaba çekme(yarlığa).Ey Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.” ( Bakara- 285 ) “Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya düşersek bizi hesaba çekme(yarlığa).Ey Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.” ( Bakara- 285 )
“Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya düşersek bizi hesaba çekme(yarlığa).Ey Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.” ( Bakara- 285 )
Facebook sözleri
“Ey Rabbimiz Bize dünyada bir iyilik ahirette bir iyilik ver. Bizi ateş azabından koru.” ( Bakara- 201 ) “Ey Rabbimiz Bize dünyada bir iyilik ahirette bir iyilik ver. Bizi ateş azabından koru.” ( Bakara- 201 )
“Ey Rabbimiz Bize dünyada bir iyilik ahirette bir iyilik ver. Bizi ateş azabından koru.” ( Bakara- 201 )
Facebook sözleri
“Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kıl neslimizden de sana teslim olan bir ümmet çıkar bize ibadet yerlerimizi göster tövbemizi kabul et zira tövbeleri kabul eden çok merhametli olan ancak sensin.” ( Bakara- 28 ) “Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kıl neslimizden de sana teslim olan bir ümmet çıkar bize ibadet yerlerimizi göster tövbemizi kabul et zira tövbeleri kabul eden çok merhametli olan ancak sensin.” ( Bakara- 28 )
“Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kıl neslimizden de sana teslim olan bir ümmet çıkar bize ibadet yerlerimizi göster tövbemizi kabul et zira tövbeleri kabul eden çok merhametli olan ancak sensin.” ( Bakara- 28 )
Facebook sözleri
"Ey Resûlüm! Benim kullarım sana benim evsâfımdan suâl edip Rabbimizin lutfu bize yakın mı? Duâmızı gizlice kendi içimizde mi yapalım? Yoksa uzakta mı? Duamızı yüksek sadâ ile yapalım? dediklerinde: "Sen onlara Benim tarafımdan cevâb ver. Ben onların gizli duâlarını işitirim. Zira Benim ilmim onlara pek yakındır. Binâenaleyh onların işlerini bilip sözlerini işiterek hallerine muttali' olduğumdan duâ eden kimsenin duâsı ihlâs üzere olursa icâbet ederim. Şu hâlde onlar benden icâbet talep etsinler. Ben de onlara icâbet ederim. Senin vâsıtan ile onları îmana davet etdiğimde derhal îman etsinler. Zîra ben onların duâlarına icabet edince onların da benim da'-vetime icabet ve emrime itaat etmeleri vâcibdir ve onlar davetime icabetle doğru yolu muhakkak bulurlar."
Facebook sözleri
Başka bir rivâyette ise yahûdilerin: Başka bir rivâyette ise yahûdilerin:
Başka bir rivâyette ise yahûdilerin: "Yâ Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-! Sen yer ile gök arasını pek uzak haber veriyorsun. Rabbimiz duâmızı nasıl işidir?" demeleri üzerine nâzil olduğu mervîdir. Bu sebeb-i nûzullere göre âyetin ma'nası şöyle olur:
Facebook sözleri
Fahr-i Râzî Kâzı Beyzâyi ve Hâzin'in beyânlarına göre ashâb-ı kiramdan bazı kimselerin: Fahr-i Râzî Kâzı Beyzâyi ve Hâzin'in beyânlarına göre ashâb-ı kiramdan bazı kimselerin:
Fahr-i Râzî Kâzı Beyzâyi ve Hâzin'in beyânlarına göre ashâb-ı kiramdan bazı kimselerin: "Ya Re-sûlallah! Rabbimiz bize yakîn ise hafif sesle yahud gizlice duâ edelim. Eğer uzak ise yüksek sesle duâ edelim" demeleri üzerine bu âyet-i celîlenin nâzil olduğu mervîdir.
Facebook sözleri
Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım
Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki onlar îmanları ve duâları sebebiyle doğru yola vâsıl olurlar ve irşâd olunurlar. "(Bakara Sûresi 186)
Facebook sözleri
Senden baska kimsemiz yok ilahi önünde diz cökecegimiz ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz yolunda canimizi verecegimiz gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska... Senden baska kimsemiz yok ilahi önünde diz cökecegimiz ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz yolunda canimizi verecegimiz gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...
Senden baska kimsemiz yok ilahi önünde diz cökecegimiz ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz yolunda canimizi verecegimiz gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...
Facebook sözleri
Ilahi bizi gözleri kör bakan kulagini tüm seslere kapamis kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme. Ilahi bizi gözleri kör bakan kulagini tüm seslere kapamis kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.
Ilahi bizi gözleri kör bakan kulagini tüm seslere kapamis kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.
Facebook sözleri
Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz her sabah yeni bir gün doguyorsa mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz. Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz her sabah yeni bir gün doguyorsa mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.
Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz her sabah yeni bir gün doguyorsa mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.
Facebook sözleri
Sen esirgeyen sen bagislayan sen affedensin affet bizi Allah'im. Sen esirgeyen sen bagislayan sen affedensin affet bizi Allah'im.
Sen esirgeyen sen bagislayan sen affedensin affet bizi Allah'im.
Facebook sözleri
Elimde sahadet karanfilleri kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum. Elimde sahadet karanfilleri kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.
Elimde sahadet karanfilleri kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.
Facebook sözleri
Rabbim binbir günah ile kapina geldim sana sigindim sana dayandim sanadir tüm ...ayetim sanadir sarilisim sanadir sevgim. Rabbim binbir günah ile kapina geldim sana sigindim sana dayandim sanadir tüm ...ayetim sanadir sarilisim sanadir sevgim.
Rabbim binbir günah ile kapina geldim sana sigindim sana dayandim sanadir tüm ...ayetim sanadir sarilisim sanadir sevgim.
Facebook sözleri
Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz bugün kaniyorsa yaralarimiz bükükse halen boynumuz biliyoruz ki senden geldi narinada nurunada kucak aciyor riza gösteriyoruz. Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz bugün kaniyorsa yaralarimiz bükükse halen boynumuz biliyoruz ki senden geldi narinada nurunada kucak aciyor riza gösteriyoruz.
Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz bugün kaniyorsa yaralarimiz bükükse halen boynumuz biliyoruz ki senden geldi narinada nurunada kucak aciyor riza gösteriyoruz.
Adınız
Eklemek İstediğiniz Söz:

-Gizle-